חוקרים שונים פיתחו מודל המזהה שלוש גישות כלפי העבודה: ג'וב, ייעוד וקריירה.
עבור אנשים בעלי גישת ה "ג'וב"- העבודה היא לא יותר ממקור פרנסה. לעומת זאת, עבור אנשים בעלי חשיבת ייעוד, העבודה היא אידיאל, חלק בלתי נפרד מחייהם ומאישיותם. מבחינתם, לעבודה יש משמעות משל עצמה ואין הם עובדים בשביל הרווחים או התוצאות החומריים שניתן להפיק ממנה. ולבסוף, משמעות העבודה עבור אנשים בעלי גישת ה "קריירה" היא התקדמות בסולם הדרגות ומהיתרונות הנלווים אליה במונחים של שכר, יוקרה ומעמד חברתי.
כיום הנחות היסוד בתחום "'משמעות העבודה" מתמקדות באדם, האדם נמצא במרכז. בהתאם לכך, בבסיס עומדת ההנחה כי השליטה בקריירה של האדם נמצאת בידיו ולא בידי הארגון. האדם מכוון ומנווט את הקריירה שלו על בסיס ערכים אישיים עמוקים וקובע את מדדי ההצלחה שלו בקריירה, מדדים אישיים סובייקטיביים, פנימיים ופסיכולוגיים.
כתוצאה מכך, מסלול הקריירה של כל אחד היום הוא אישי, דינאמי  ורב כיווני. כיום יש התרחקות מהחשיבה המסורתית לגבי "הקריירה" למשל לציפייה לפתח קריירה במקצוע אחד בלבד ולעבוד, לאורך הקריירה, רק בארגון אחד או שניים. מסלול הקריירה החדש  מאפשר, בין היתר, עבודה אצל מספר מעסיקים במקביל, תעסוקה קצרת טווח, מעבר תכוף בין מקומות עבודה והחלפת מקצועות.
עבור אלא החושבים ומתייחסים לעבודה כג'וב, העבודה היא אמצעי להרוויח כסף ולהתפרנס ותו לא, לכן הקשר בינם לבין עבודתם אינו חזק ועמוק. הם עובדים בעיקר מתוך מוטיבציה חיצונית. מתמקדים ברווחים החומריים כדי ליהנות מהזמן שמבלים מחוץ לעבודה .
אלא החושבים ומתייחסים לעבודתם כקריירה, יהיו יותר מעורבים בעבודתם. משמעות העבודה עבורם נובעת מהתקדמות בסולם הדרגות ומהיתרונות הנלווים אליה : שכר, יוקרה ומעמד חברתי. הם עובדים מתוך שילוב בין מוטיבציה פנימית לחיצונית.
לעומתם, בעלי חשיבת הייעוד עובדים מתוך מוטיבציה פנימית ומעורבים בעבודתם באופן מלא. עבורם העבודה היא אידיאל, חלק בלתי נפרד מחייהם ומאישיותם. מבחינתם, לעבודה יש משמעות משל עצמה והרווחים או התוצאות החומריות הם תוצר נלווה ולא העיקר.
הגישה לנושא העבודה היא נטייה קבועה יחסית ומשתנה מעט, אם בכלל, לאורך הקריירה המקצועית. ניתן לזהות אצל כל אדם את הגישה הדומיננטית שלו כלפי העבודה.
 קיימות הגדרות רבות למושג "קריירה" . אחת מהן שקפצה לי במקום ראשון בויקיפדיה:
קריירה היא סדרה רצופה של משרות המרכיבה את חיי העבודה של אדם מסוים. אפשר שתהיה לאדם קריירה גם בתחביב, כגון ספורט או מוזיקה, אך בעיקר מתייחסת 'קריירה' לסדרה של עבודות או משרות מהן האדם מתפרנס.
ההגדרה הזו בעצם אומרת : לכל האנשים העובדים יש קריירות.
דרך טובה למצוא את העבודה המתאימה לנו , היא להתחיל מההגדרה האישית .
מה בשבילי ה"עבודה" : ג'וב? ייעוד? או קריירה?
בברכה,
עדנה חן
מאמנת אישית לקריירה ומימוש עצמי.

מהי "קריירה" עבורי

 
טלפון:  054-2236191
דוא"ל:  
edna1on1@gmail.com

 
עדנה חן - אימון לקריירה & אימון אישי הוקם ב-2013  מתוך רצון ותשוקה לעזור לאנשים אחרים לחיות מתוך תחושה מקסימלית של ביטוי עצמי.
מאז ומתמיד, העצמה ומימוש אישי הם נושאים שמלווים אותי ומשפיעים עליי באופן עמוק.

אודות

FacebookLinkedin